Daugiausiai rasta žiestos buitinės keramikos. Ankstyvajame kultūriniame sluoksnyje vyrauja šukės juodų, neglazūruotų puodų pūstais šonais, žemais profiliuo-tais kakleliais, išorėn atlenktais angokraščiais. Žemutinėje durpių sluoksnio dalyje rastos vietinės gamybos puodų šukės su tiesių horizontalių linijų ornamentu. Viršutinėje šio sluoksnio dalyje rastoms puodų šukėms būdingas banguotos linijos ornamentas, „įspraustas“ tarp tiesių linijų, puošimas štampeliu. Rasta juodos kietos masės šukių blizgančiu paviršiumi – Vakarų Europos importas. Pagal analogijas tokia keramika datuotina XIII – XIV a.
Puodų, puoštų horizontaliomis ir vingiuotomis linijomis bei geometriniais įspaudais, šukės. Molis, spaudas, raižymas. XIII – XIV a.
Indo, puošto lapeliais, fragmentas. Molis, spaudas, žalia glazūra. XIV a.
Ąsočio, puošto vingiuotomis linijomis, fragmentas. Molis, raižymas, žalia glazūra. XIII – XIV a.

Gotikos laikais ėmė rastis puodų ir ąsočių, nelygiai užlietų žalia glazūra (3 pav.); iki tol glazūruoti indai į VŽP atklysdavo iš svetur, neretai kaip tara. VŽP rastos molinio indo liekanos, kaip tik ir yra tokios pakirties: šis indas, primenantis nedidelę statinaitę su snapeliu viename šone, puoštas įrėžtomis banguotomis ir zigzaginėmis linijomis (4 pav.), atvežtas greičiausiai iš Vakarų ar Pietų Europos arba Bizantijos, naudotas vynui.

Statinaitė vynui. Molis, žalia glazūra, raižymas.

XV a. ėmė nykti paprotys puodo paviršių puošti tiesiais horizontaliais grioveliais, įkartėlėmis. Dažniau imta puošti kaklelį ir petelius įrėžta banguota linija. Bangelės labai įvairios: kartais labai smulkios, kartais aukštos, aštrios. Nemaža puodų dalis visai neornamentuota.

Puodai ir puodynė. Molis, žalia glazūra. XVI a. I p.

XV a. pab. – XVI a. pr. pastebima indų formų ir paskirties įvairovė. Šiame sluoksnyje pasitaikė ne tik puodų, dažniausiai puoštų horizontaliomis linijomis, skirtų virti ir laikyti maistą (5 pav.), bet ir ąsočių, dubenų bei storasienių vazonų (6 pav.) šukių. Pastarasis faktas liudija tuo laiku pilyje auginus egzotiškas gėles ar dekoratyvinius krūmus, vasarą laikomus sode, o žiemą įnešamus į rūsį.

Vazonas. Molis, žalsvai rusva glazūra. XV – XVI a. riba.

Tuo laikotarpiu buityje ėmė plisti ir trikojės keptuvės. Tokios pat formos, tik mažesnės ir seklesnės buvo žiedžiamos ir pastatomos aliejinės lempos (7 pav.).

Trikojė keptuvė. Molis, geltona glazūra. XV – XVI a. riba.

Panašios paskirties galėjo būti ir puodas su trimis ąselėmis (8 pav.), kurių pagalba ant grandinėlių ar virvių pakabintas, jis galėjo apšviesti, tarkim, šventą paveikslą, nors tam tikslui labiau buvo paplitusios sidabrinės lampados.

Puodas su trimis ąselėmis. Molis, žalia glazūra. XV – XVI a. riba.

Čia paminėtini ir nedideli indeliai glazūruotu vidumi, kuriuose greičiausiai buvo maišomi dažai arba vaistai (9 pav.), kas įrodo pilyje dirbus ir vaistininką, ir dailininką.

Indeliai dažams arba vaistams. Molis, įvairi glazūra. XV –XVI a. riba

Kalbant apie aptarnaujantį personalą, negalima apeiti tokių VŽP dirbusių juvelyrų molinių įrankių, kaip tigliai ar liejimo samčių įmovos (10 pav.); ant tiglių, dažnai dengtų žalia glazūra, paviršiaus neretai randama sustingusių vario, alavo, sidabro lašelių.

Juvelyrų liejimo įrankiai. Molis. XIV – XV a.
a) samčių kotai – įmovos
b) tiglis trikampe anga

Rasta ir kitokių molinių darbo įrankių – verpstukų, o taip pat – XV a. muzikinių žaislų – švilpukų (11 pav.). Jie dažniausiai žirgelio pavidalo, dengti ruda glazūra, ir, kas įdomu, beveik nesiskiria nuo XVIII a. etnografinių molinukų.

Muzikos instrumentai – švilpynės. Molis, ruda glazūra. XV a.

2002 metų tyrimai. Šiaurinio korpuso prieigos. Taupyklė. Rad. Nr. 04119.
2002 metų tyrimai. Šiaurinio korpuso prieigos. Gertuvė. Rad. Nr. 04121.
2002 metų tyrimai. Šiaurinio korpuso prieigos. Indo dangtelis. Rad. Nr. 05730.
2002 metų tyrimai. Šiaurinio korpuso prieigos. Vaistininko indelis. Rad. Nr. 06488.
2002 metų tyrimai. Šiaurinio korpuso prieigos. Indo šukė. Rad. Nr. 07302.
2002 metų tyrimai. Šiaurinio korpuso prieigos. Puodas. Rad. Nr. 08749.
2001 metų tyrimai. Šiaurinis korpusas ir rūmų vidinis kiemas. Ąsotis. Rad. Nr. 631.
1996 metų tyrimai. Rūmų pietinių vartų bokštas. Indelis. Inv. Nr. 478.
Taurė.
2004 metų tyrimai. X rūsys. Bokalas. XVII a. sluoksnis. Rad. Nr. 1.